Hard werken en wat levert het op...
In de afgelopen dagen kwam ik meerdere klanten tegen die zich zelf "tegenkwamen" rond het thema "presteren" en "hard werken". Iets dat de meesten van ons hebben meegekregen als het gewenste gedrag en als "levensdoel" op de weg naar zinvol op deze aardkloot rondlopen.
Nu is met hard werken op zich niks mis. Ik heb er zelf ook van meegekregen en als je met het harde werken de goeie dingen doet, dan is dat een feestje. Sterker, het voelt dat niet als hard werken. Het is wel even ontdekken soms wat bedoeld wordt met "de goeie dingen". Vaak blijken het dingen te zijn, waarvan je verwacht dat de ander het de goeie dingen voor jou vindt. Maar hoe zit dat voor jouzelf? Vallen die dingen samen; hoe zit het met de balans tussen dingen doen voor jezelf en voor een ander. En hoe zit het met de balans van geven en nemen daarin?
De maker van deze kaart voor briefgeheimen heeft ontdekt dat het voor hem of haar ergens is misgegaan. Dat kan anders.... De stilte die ontstaat als je uit dit patroon stapt is soms even oorverdovend, maar kan je mooie dingen opleveren.... Maar ik geef toe: het vereist een beetje lef!
Hoe is het voor jou?

Reageren
Reageren op dit bericht is niet mogelijk.

